Skip to main content

تنظیمات ارسال

ارسال

در این بخش می‌خواهیم درباره یکی از مهم ترین بخشهای یک فروشگاه یعنی روش های ارسال، تعریف انبار، تعریف روز و ساعت ارسال و ... آن صحبت کنیم. مدیریت انبار بخشی است که همیشه باید به آن دقت کنید، یکی از اصلی ترین بخش های موجود در فروشگاه اینترنتی در دست داشتن تعداد محصولات است، اگر شما موجودی کالاهایتان را ندانید قطعا به مشکل بر می‌خورید. برای مثال ممکن است ۱۰ عدد لباس داشته باشید و موجودی این لباس به اتمام برسد. کاربران لباس را خریداری کنند ولی این محصول در انبار شما به اتمام رسیده باشد. در این صورت اعتبار فروشگاه شما زیر سوال خواهد رفت.

قسمت ارسال شامل پنج بخش روش های محاسبه نرخ ارسال، انبارها، نقاط تحویل، تاریخ و محدوده و واحدهای اندازه گیری است که در ادامه به توضیحات هر بخش می پردازیم.

بخش اول روش محاسبه نرخ ارسال در این صفحه نمایی از کلیه روش های محاسبه نرخ ارسال که ماٰژول های آن در فروشگاه نصب شده است را مشاهده می‌کنید. همچنین می توانید نرخ های ارسال را برای هر استان یا شهر تعیین کنید.

کنار هر رکورد دو دکمه تنظیم و ویرایش وجود دارد که با انتخاب هر کدام عملیات مربوطه اعمال می شود. جهت تعیین نرخ متغیر برای هر استان یا شهر بر روی دکمه تنظیم کلیک می کنیم.

تنظیم روش های محاسبه نرخ حمل و نقل در دو حالت«ثابت» و «بر اساس وزن» کار می‌کند.

نرخ ثابت در این بخش می‌توانید نرخ های ثابت جهت ارسال کالا اعمال کنید. منظور از نرخ ثابت درنظر گرفتن یک قیمت ثابت برای یک روش ارسال خاص است. به عنوان مثال ارسال با الوپیک (8000 تومان) . در این صورت در روال خرید کالا اگر کاربر ارسال با الوپیک را انتخاب کند به صورت اتوماتیک مبلغ 8000 تومان به فاکتور کاربر اضافه می شود. در این صفحه دو دکمه مشاهده می‌کنید که می توانید با انتخاب هر محصول عملیات مورد نظر را اعمال نمایید.

مدیریت روش ارسال : تنظیم نوع ارسال ها. محدودیت روش ارسال : تعیین محدودیت جهت ارسال یا عدم ارسال به بعضی استان ها و یا شهرهای خاص.

بخش اول مدیریت روش ارسال به منظور درج یک روش ارسال جدید بر روی دکمه افزودن جدید کلیک می کنیم.

نام : نام روش ارسال مورد نظر. به عنوان مثال ارسال با پست توضیحات : درج توضیحات برای روش ارسال مورد نظر. به عنوان مثال به دلیل متفاوت بودن نرخ ارسال با پست، هزینه پس از ارسال به صورت جداگانه دریافت خواهد شد. (مخصوص شهرستان) ترتیب نمایش : در این قسمت می‌توانید با شماره گذاری اولویت نمایش روش های محاسبه نرخ را انتخاب کنید. بخش دوم محدودیت روش ارسال در این بخش تمامی شهر ها و استان های درج شده در وبسایت را مشاهده می کنید همچنین می توانید استان و یا شهرهایی که حمل و نقل برای آن ها مقدور نیست را علامت گذاری کنید. با علامت گذاری در صورت انتخاب این شهر یا استان به کاربر اعلام می کند که امکان ارسال به این شهر یا استان وجود ندارد.

با وزن در این حالت می توانید هزینه ارسال کالا را با توجه به وزن کالا در شهر و یا استان مختلف به صورت متغیر تعریف کنید.

استفاده از این امکان مستلزم تعیین وزن کلیه محصولات درج شده در فروشگاه است. برای تعیین وزن هر کالا مراحل زیر را دنبال کنید. منوی کاتالوگ » کالاها » ویرایش کالا» تنظیمات ارسال » وزن

برای تعریف یک رکورد جدید بر روی گزینه اضافه کردن رکورد کلیک می کنیم.

انبار : انتخاب انبار مورد نظر (اگر چند انبار تعریف شده باشد در این بخش می توانید انبار مورد نظر را انتخاب کنید) نکته : اگر * انتخاب شود این نرخ حمل و نقل برای کلیه انبار ها محاسبه می شود. استان : انتخاب استان مورد نظر. شهر : انتخاب شهر مورد نظر. کد پستی : وارد کردن کد پستی مورد نظر (این فیلد را خالی بگذارید) روش حمل و نقل : در این بخش کلیه روش های حمل و نقلی که در مدیریت روش های حمل و نقل وارد کرده اید را نمایش می دهد. روش حمل و نقل مورد نظر خود را انتخاب کنید (به عنوان مثال ارسال با پست پیشتاز) سفارش وزن از :در این بخش می توانید کمترین وزن سفارش را مشخص کنید. سفارش وزن تا :در این بخش می توانید بیشترین وزن سفارش را مشخص کنید. هزینه ثابت اضافی : با پر کردن این فیلد می توانید یک هزینه ثابت اضافی برای سبد خرید در نظر بگیرید. محدودیت وزن کمتر : در این بخش می توانید محدودیت وزن برای سناریو تعیین کنید. نرخ هر واحد وزن : در این بخش می توانید نرخ هر واحد وزن را تعیین کنید. به عنوان مثال هر 1 کیلو 5000 تومان. درصد شارژ (از کل حجم) :در این بخش می توانید درصد هزینه از کل وزن را وارد کنید. بخش دوم انبارها در این بخش می توانید انبارهای خود را تعریف کنید. برای تعریف یک انبار جدید بر روی دکمه افزودن جدید کلیک می کنیم.

نام : نام انبار. یادادشت مدیر : یک یادداشت در رابطه با این انبار. این یادداشت به کاربران نمایش داده نمی شود و فقط توسط ادمین سایت قابل مشاهده است. استان : در این بخش استانی که انبار مورد نظر در آن قرار دارد را انتخاب کنید. شهر : در این بخش شهری که انبار مورد نظر در آن قرار دارد را انتخاب کنید. آدرس : در این بخش آدرس فیزیکی انبار را وارد کنید. کد پستی : در این بخش کد پستی انبار را وارد کنید. تلفن همراه : در این بخش تلفن همراه مسئول انبار را وارد کنید. بخش سوم نقاط تحویل در صورتی که از ماژول نقاط تحویل کالا استفاده کنید می توانید از این بخش استفاده کنید.

آموزش این بخش در قسمت ماژول های اختصاصی توضیح داده شده است. برای مشاهده آموزش بر روی اینجا کلیک کنید. بخش چهارم تاریخ و محدوده در این بخش می توانید لیستی از تاریخ تحویل محصولات و محدوده دسترسی محصول را مشخص کنید. این لیست در صفحه افزودن محصول برای ادمین سایت و در صفحه جزئیات محصول توسط کاربر قابل مشاهده خواهد بود.

بخش پنجم واحدهای اندازه گیری در این بخش می توانید واحدهای اندازه گیری ابعاد و وزن در فروشگاه را مشخص کنید. این بخش بسیار مهم و حائز اهمیت است چرا که بر روی روش ارسال بر اساس وزن تاثیر مستقیمی دارد. در این بخش نمایی از کلیه واحد ابعادها و واحد وزن‌ها را مشاهده می کنید.

ابعاد و وزن در این بخش می توانید ابعاد و یا وزن مورد نظر خود را وارد کنید و یا از آنها به عنوان پیش فرض استفاده کنید. نحوه درج یک ابعاد و یا وزن جدید به یک صورت است. در این بخش نحوه درج ابعاد توضیح داده شده است که با یادگیری آن می توانید وزن جدید را هم درج کنید. برای درج یک ابعاد جدید بر روی دکمه افزودن مورد جدید کلیک می کنیم. پس از کلیک بر روی دکمه فقط کافی است نام و کلمه سیستمی به همراه نسبت ابعاد واحد را وارد کنیم.

در کنار هر رکورد یک دکمه علامت گذاری به عنوان ابعاد (وزن) اصلی وجود دارد که با کلیک بر روی آن ابعاد فوق به عنوان ابعاد اصلی سیستم در نظر گرفته می‌شود.