Skip to main content

زبان‌ها

استفاده از زبان‌های مختلف میتواند منجر به معرفی محصولات به افراد بیشتر و افزایش فروش شود. چند زبانه کردن فروشگاه و ترجمه محتوای آن به زبان‌های گوناگون یکی نیازهای اصلی هر فروشگاهی است که در سطحی فراتر از یک کشور و یک منطقه فعالیت می‌کند.

در قسمت زبان‌ها امکان تعریف زبان‌های مختلف برای فروشگاه فراهم شده است

با کلیک بر روی زبان‌ها اطلاعات کلی زبان را در زبانه اطلاعات مشاهده می کنید. این اطلاعات شامل فیلدهای زیر است:

  • نام، عنوانی که برای زبان انتخاب میکنید که کاربران نیز در صورت چند زبانه بودن فروشگاه برای انتخاب زبان مورد نظرشان می‌بایست از طریق عنوان زبان آن را انتخاب نمایند.

  • فرهنگ زبان، کد ایزوی زبان-فرهنگ مورد نظر است مانند کد en-GB که کد زبان انگلیسی مورد استفاده در انگلستان است و en-US که زبان انگلیسی مورد استفاده در آمریکاست. همچنین fa-IR که زبان فارسی مورد استفاده در ایران است که می‌توان از طریق این ویژگی واژگان به کار رفته در هر بخش را به تناسب این فرهنگ- زبان به کار برد.

  • کد منحصر به فرد SEO، عنوانیست که در لینک صفحات برای یک زبان خاص به کار می‌رود مثلن اگر برای زبان فارسی fa را به عنوان مقدار این فیلد وارد کنیم، این قسمت در لینک (URL) صفحه تماس با ما به صورت /fa/contactus خواهد بود.

  • راست به چپ، اگر زبان مورد استفاده از راست به چپ نوشته می‌شود این گزینه می‌بایست فعال گردد.

  • واحد پول پیش فرض، واحد پول پیش فرض برای این زبان را در این قسمت می‌توان تعیین کرد. مثلن اگر شخصی زبان فارسی را انتخاب کند به احتمال زیاد واحد پولی مد نظرش تومان خواهد بود، هر چند ممکن است یک ایرانی ساکن دوبی باشد که بخواهد قیمت کالاها را به درهم امارات مشاهده کند. پس این گزینه فقط گزینه پیش فرض برای این زبان را تعیین میکند و انتخاب ارز را محدود نمی‌سازد. همچنین اگر گزینه ای انتخاب نشده باشد اولین مورد (با پایین ترین عدد برای ترتیب نمایش) استفاده خواهد شد.

  • محدود به فروشگاه، در صورت استفاده از امکان چند فروشگاهی می‌توان این زبان را یک فروشگاه خاص فقط تخصیص داد.

  • منتشر شده، برای قابل مشاهده و قابل انتخاب بودن این زبان این گزینه می‌بایست فعال باشد.

  • ترتیب نمایش، ترتیب نمایش این زبان را در قسمت انتخاب زبان تعیین می‌کند.

ویرایش زبان ها

زبانه منابع زبان

در این قسمت کلیه متن‌ها و اعلانهای به کار رفته در قسمت‌های مختلف فروشگاه در این زبان را مشاهده می‌کنید. که شامل یک نام منبع یا کلید منبع و یک مقدار است. به عنوان مثال اگر شما بخواهید به جای واژه رمز عبور در قسمت ورود کاربر از واژه گذرواژه استفاده کنید می‌توانید کلمه رمزعبور را در بخش مقدار وارد کنید و دکمه جستجو را کلیک کنید تا قسمت هایی که از این واژه استفاده شده را مشاهده کنید. خواهید دید که این واژه در قسمت‌های زیادی به کار رفته که مثلن در مورد مثال ما می‌بایست همه آن‌ها را از رمزعبور به گذرواژه تغییر دهید.

منابع زبان

نکته

گاهی ممکن است فقط بخواهید واژه‌ای را در بخش خاصی تغییر دهید که با توجه به نام منبع و URL صفحه‌ای که این واژه در آن به کار رفته می‌توانید آن بخش خاص را بیابید. ممکن است در برخی موارد نیز به چند آزمون و خطا نیاز داشته باشید تا گزینه صحیح برای بخش مورد نظر را بیابید.

پس از پیدا کردن مقدار مورد نظر در لیست میتوانید با کلیک بر روی دکمه ویرایش و سپس قسمت مقدار مورد نظر، متن موجود را تغییر دهید و سپس دکمه تایید که به صورت تیک است را کلیک کنید تا تغییر اعمال گردد.

نکته

اضافه کردن فاصله در پیش و پس از مقداری که برای یک عبارت وارد میکنید تاثیری در فاصله کلمات با المانهای دیگر صفحه نخواهد داشت. و چنین مواردی می‌بایست در تم فروشگاه تنظیم گردند.

از این امکان برای تغییر لحن فروشگاه نیز میتوانید استفاده نمایید. همه متنهای غیر محتوایی (متنهایی که مربوط به اطلاعات کالاها و صفحات و محتویاتی که خود وارد می‌کنید) در این قسمت قابل ویرایش هستند. منابع پس از بارگذاری در همان لحظه به روزرسانی خواهند شد.

هشدار

تقریبن در هیچ حالتی نیاز به تغییر نام منبع نخواهید داشت، پس از تغییر آن خودداری نمایید.