Skip to main content

ورود اطلاعات کالاها از اکسل

ورود اطلاعات کالاها با استفاده از فایل اکسل

با استفاده از ورود و خروج اطلاعات میتوانید تمامی محصولات خود را با استفاده از فایل اکسل یا XML راحتتر و سریعتر وارد کنید. زمانی که قصد ویرایش قیمت ها و یا توضیحات و یا هر چیز دیگری را دارید ، همه موارد مورد نظر را در فایل اکسل تغییر خواهید داد و یکبار آپلود می‌کنید تا تمامی تغییرات شما در فروشگاه اعمال شوند. با استفاده از این امکان شما می توانید با تعریف محصولات خود در نمونه فایل اکسل موجود در قسمت مربوطه، تمامی محصولات خود را به یکباره در فروشگاه وارد نمایید. این حالت در زمانی که تعداد محصولات شما زیاد است، موجب صرفه جویی در زمان تعریف محصولات می گردد.

برای ورود اطلاعات با اکسل در ابتدا شما نیازمند یک فایل اکسل هستید که تمامی موارد موجود برای درج محصول (مانند قیمت، توصیحات کامل و مختصر، تاریخ تحویل، دسته، کدکالا و ...) را داشته باشد. پیشنهاد ما این است که ابتدا یک محصول را به صورت دستی درج کنید. تمامی مواردی که نیاز دارید در صفحه جزئیات محصول باشد را هنگام درج دستی محصول رعایت کنید.

برای تهیه یک فایل اکسل از محصول به بخش درج محصول وارد شده و بر روی دکمه استخراج کلیک می کنیم.

 ورود اطلاعات کالاها از اکسل

استخراج به XML (همه) : در دسترس داشتن کلیه محصولات در قالب فایل XML. استخراج به XML (موارد انتخاب شده) : در دسترس داشتن موارد انتخاب شده از محصولات در قالب فایل XML. استخراج به اکسل (همه) : در دسترس داشتن کلیه محصولات در فایل اکسل. استخراج به اکسل (موارد انتخاب شده) : در دسترس داشتن موارد انتخاب شده از محصولات در فایل اکسل. با انتخاب یکی از موارد بالا شما یک فایل اکسل خروجی از کالاها در اختیار خواهید داشت. حال نیاز است که فایل را باز کنید و محصولات بعدی خود را با توجه به محصولات درج شده پر کنید.

چنانچه هنگام تعریف محصولات جدید در فایل اکسل، کد محصول جدید تعریفی برابر با کد یکی از محصولات تعریف شده از قبل در فروشگاه باشد، سیستم به صورت خودکار به جای تعریف محصول جدید، محصول قبلی را با اطلاعات جدید به روزرسانی می نماید.

تمامی عنوان های ستون اکسل با عنوان انگلیسی هستند. اگر می خواهید یک محصول جدید را اضافه کنید عنوان های انگلیسی محصول را به هیچ عنوان پاک نکنید. چرا که این عنوان ها بیانگر داده هایی هستند که مشخص می کند رکورد جدید در کدام بخش دیتا بیس ذخیره شود. عناوین مهمی که در هنگام درج محصول پر کردن آنها ضروری است و در فایل اکسل که عنوان آنها انگیسی هستند به این شرح هستند :

ProductType : نوع محصول Name : نام محصول ShortDescription : توضیحات کوتاه FullDescription : توضیحات کامل ShowOnHomePage : نمایش در محصولات ویژه MetaKeywords : کلمات کلیدی تگ متا (تب سئو) MetaDescription : توضیحات تگ متا (تب سئو) MetaTitle‌ : عنوان تگ متا (تب سئو) Published : منتشر شده SKU : شناسه کالا در انبار DeliveryDate : تاریخ تحویل Price : قیمت OldPrice : قیمت قدیم Categories : دسته بندی Manufacturers : تولیدکننده ProductTags : برچسب های محصول Picture1 : تصویر محصول برای تصاویر ابتدا باید تصاویر را بارگذاری کنیم سپس مسیر تصویر را در این بخش وارد کنیم.