Skip to main content

ورود دسته‌بندی‌ها از اکسل

ورود دسته بندی ها با اکسل

با استفاده از ورود و خروج اطلاعات میتوانید تمامی دسته بندی های خود را با استفاده از فایل اکسل راحتتر و سریعتر کمتری وارد کنید. زمانی که قصد ویرایش یکی از فیلدهای دسته بندی ها را دارید ، می توانید همه موارد مورد نظر را در فایل اکسل تغییر دهید و یکبار آپلود کنید تا تمامی تغییرات شما در فروشگاه اعمال شوند. این حالت در زمانی که تعداد دسته بندی های شما زیاد هستند موجب صرفه جویی در زمان تعریف آنها می گردد. برای وررود اطلاعات با اکسل به قسمت دسته بندی ها از منو سمت راست کاتالوگ » دسته بندی ها را انتخاب کنید.

💡 آموزش درج دسته همانند درج ورود اطلاعات با اکسل محصولات است. برای تهیه یک فایل اکسل از دسته ها به بخش دسته ها وارد شده و بر روی دکمه استخراج کلیک می کنیم. با انتخاب خروجی اکسل شما یک فایل اکسل از دسته بندی های موجود خواهید داشت. حال نیاز است که فایل را باز کنید و دسته بندی های بعدی خود را با توجه به دسته درج شده پر کنید.

💡 تمامی عنوان های ستون اکسل با عنوان انگلیسی هستند. اگر می خواهید یک دسته جدید را اضافه کنید عنوان های انگلیسی تولیدکننده را به هیچ عنوان پاک نکنید. چرا که این عنوان ها بیانگر داده هایی هستند که مشخص می کند رکورد جدید در کدام بخش دیتا بیس ذخیره شود. عنوانین مهمی که در هنگام درج دسته پر کردن آنها ضروری است و در فایل اکسل که عنوان آنها انگیسی هستند را در زیر برای شما توضیح خواهیم داد :

ID : شناسه دسته بندی(این شناسه توسط سیستم درج می شود) Name : نام دسته بندی Description : توضیحات MetaKeywords : کلمات کلیدی تگ متا (تب سئو) MetaDescription : توضیحات تگ متا (تب سئو) MetaTitle‌ : عنوان تگ متا (تب سئو) ParentCategoryId : ID دسته پدر Picture : تصویر دسته بندی ShowOnHomePage : نمایش در صفحه اصلی Published : منتشر شده DisplayOrder : ترتیب نمایش دسته ها برای تصاویر ابتدا باید تصاویر را باگذاری کرده سپس مسیر تصویر را در این بخش وارد کنیم.

💡 اگر دسته وارد شده دسته بندی ریشه باشد باید عدد 0 در بخش ParentCategoryId وارد کنید. اما اگر دسته بندی وارد شده زیر دسته بندی باشد باید عدد ID دسته والد را در بخش ParentCategoryId وارد کنید. برای درک بیشتر به نمونه اکسل زیر توجه کنید : در اکسل زیر 3 دسته وارد شده است : اسنوبرد، دوچرخه کوهستان و ورزشهای آبی حال به نحوه زیر دسته های هر بخش توجه کنید :