Skip to main content

Redirect

ماژول ریدایرکت (Redirect) این ماژول در مواقعی استفاده میشود که از یک وب سایت فروشگاهی به فروش گستر کوچ میکنید. ارجاع کاربران و موتورهای جستجو از آدرس (URL) قدیمی به آدرس جدید همه صفحات فروشگاه آنلاین، انتقال رتبه سئو هر صفحه، ارجاع کالاهای ناموجود به کالای خاص و ... از قابلیت های این برنامه می باشد.

این ابزار امکانی را برای مدیر فروشگاه فراهم می‌آورد که در صورت ناموجود بودن صفحات سایت به هر دلیلی مانند پاک شدن آنها صفحه‎ ی مشابه دیگری را تعیین کند که مشتری به آن هدایت شود اعلام وضعیت 301 هم به مرورگر و هم به موتورهای جستجوگر نشان می دهد که صفحه به طور دائمی منتقل شده است. با استفاده از این ماژول اگر هاست سایت به هر دلیلی تغییر پیدا کند رتبه‎ صفحات قبلی سایت به صورت نظیر به نظیر به صفحات جدید انتقال میابد که باعث حفظ و انتقال جایگاه سایت قبلی به سایت جدید در موتور های جست و جو میشود در واقع رتبه صفحات سایت قبلی تا حد بالایی (بیش از 90%) حفظ میگردد.

بعد از نصب، این ماژول از مسیرهای زیر قابل دسترسی است :

مسیر دسترسی
  • سیستم > Redirects

Redirects

  • تنظیمات صفحه های موجود > سربرگ Redirects

    Redirects

تصویر زیر، صفحه اصلی ماژول Redirects و در تصویر بعد افزودن رکورد جدید را مشاهده میکنید.

Redirects با کلیک بروی دکمه افزودن رکورد جدید و در صفحه باز شده، در فیلد نام مناسب صفحه برای موتورهای جستجو آدرس (url) سایتی که میخواهید منتقل کنید را وارد کنید.

Redirects

در قسمت لینک جدید، آدرس صفحه ای که صفحات قبلی باید به آن منتقل شوند را وارد می کنیم. صفحات موجود در این قسمت نمایش داده می شوند که می توانید یکی را انتخاب کنید.

در قسمت نوع نیز نوع انتقال را مشخص می کنیم. به عنوان مثال در نوع 301 ، یعنی انتقال بصورت کامل است. یا 404 نشان دهنده انتقال صفحه پاک شده است.